مقاله مروري بر روش‌هاي افزايش بازدهي سلول‌هاي خورشيدي حساس شده با رنگ از طريق بهينه سازي فوتوالکترودهاي دي اکسيد تيتانيم

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن مقاله مروري بر روش‌هاي افزايش بازدهي سلول‌هاي خورشيدي حساس شده با رنگ از طريق بهينه سازي فوتوالکترودهاي دي اکسيد تيتانيم :


تعداد صفحات :21

سلول‌های خورشیدی تجاری عمدتا از ویفرهای تک بلوری یا چند بلوری سیلیکون ساخته می‌شوند. عیب اصلی این سلول‌ها هزینه های بالای مواد اولیه و روش ساخت است. سلول‌های خورشیدی حساس شده با رنگ (DSSC) با توجه به هزینه ساخت کم، سازگار با محیط‌زیست و عملکرد رقابتی، بطور گسترده‌ای مورد مطالعه قرار می‌گیرند. اجزای تشکیل دهنده DSSC زمینه‌ی رسانا، رنگ، فوتوآند، کاتالیست و الکترولیت است. هر جزء اهمیت خاص خود را دارد، اما از میان آنها فوتوآند جزء اصلی است که بازده تبدیل انرژی را تعیین می‌کند. تا به امروز، مواد مختلفی به عنوان فوتوآند به کار رفته‌اند. در این میان، فوتوآندهای نانوساختار با مساحت بزرگ، انتقال الکترون بالا و بازترکیب الکترونی کم، ساخت DSSC ای با بازده تبدیل انرژی بالا را تسهیل می‌کنند. بهبودهایی که در فوتوآندها صورت می‌گیرد، برای تحقق مواردی همچون سطح ویژه بالا، اثر پراکندگی نور بالا، افزایش کیفیت فصل مشترک، انتقال الکترون سریع و افزایش ظرفیت جمع‌آوری بار است.

لینک کمکی